klockI HAMULCOWE

Dobre klocki hamulcowe poprawiają bezpieczeństwo

Okresowa wymiana klocków hamulcowych to czas, w którym warto zastanowić się jaki wpływ na skrócenie drogi hamowania ma ich jakość. W sklepach motoryzacyjnych znaleźć można produkty charakteryzujące s czytaj więcej »

Oring

Oring - czym się wyróżnia i jakie ma zastosowania?

Oringi to jedne z najpopularniejszych typów uszczelek, które dzięki swojej budowie oraz elastyczności pozwalają na zapewnienie odpowiednich warunków roboczych i bezpieczeństwa pracy. Co warto wiedzie czytaj więcej »

atrakcje weselne

Artyści na weselu

Zatrudnienie na czas wesela artystów to bardzo dobry pomysł. Jednak trzeba wziąć pod uwagę to czy gościom będzie to wszystko się podobało. Jakby nie patrzeć gości można mieć rożnych i nie wszyscy są c czytaj więcej »

pompy ciepła katowice

Pompa ciepła czy piec?

Jeśli zaczynamy od razu porównać koszty to wychodzi na to, że jednak piec będzie znacznie tańszy. Sam piec kosztuje od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko zależne będzie od tego, czym ma być czytaj więcej »

częścI do kOPARKO ładowareK

Najważniejsze części do koparki

Koparka to wymagające urządzenie, które wymaga stałej obserwacji. Chodzi o serwisy albo wszystkie najważniejsze prace konserwacyjne. Najczęściej specjaliści będą się zajmowali takimi działaniami, ale czytaj więcej »

taśma pakowA Z NADRUKIEM

Organizacja sklepu

Sklepy powinny być obecnie oczywiście zorganizowane w sposób perfekcyjny. Musimy się zastanowić tutaj głównie nad wariantami bardzo skutecznymi. Jeśli chodzi o dostęp do fachowców, którzy doskonale czytaj więcej »

odpływ liniowy

Dobry odpływ

Konstrukcja budowlana zawsze będzie zagwarantowana przez doświadczonych architektów. Czy jednak za każdym razem będą oni spełniać tutaj nasze wymagania? Na pewno trzeba się domyślać tutaj wcześniej w czytaj więcej »

kancelaria adwokacka KROSNO

Problemy z prawem

Nigdy nie wiemy, kiedy możemy mieć problemy z prawem. Można jechać samochodem i najechać na kogoś przed nami i już zaczynają się schody i kłopoty. Można kogoś uderzyć można wybić szybę w samochodzie, czytaj więcej »

Garaże blaszane opolskie

Kiedy auto stoi na dworze – co zrobić?

Problemem olbrzymiej liczby właścicieli samochodów jest to, że ich samochody muszą stać na dworze. Taki, a nie inny stan rzeczy wcale nie zawsze spowodowany jest brakiem garażu, ponieważ z reguły maj czytaj więcej »

pozycjonowanie

Co nam daje pozycjonowanie?

Wiele osób dzisiaj zastanawia się nad tym jak wypromować własną stronę internetową, która miała być niczym innym jak wizytówką naszej firmy. Jak się okazuje bardzo często jest to nie możliwe, poniewa czytaj więcej »

 

Oring - czym się wyróżnia i jakie ma zastosowania?

Oringi to jedne z najpopularniejszych typów uszczelek, które dzięki swojej budowie oraz elastyczności pozwalają na zapewnienie odpowiednich warunków roboczych i bezpieczeństwa pracy. Co warto wiedzieć na ich temat? Czym się charakteryzują?

https://mwdseals.pl/ oring - jaką ma budowę?

Oringi to uszczelki o przekroju kołowym, które swoim wyglądem przypominają bryłę obrotową znaną jako torus. Ten jest figurą powstałą przez obrót okręgu wokół prostej leżącej na nim i nieprzecinającej go. Choć może brzmieć to skomplikowanie, to jednak każdy jest w stanie wyobrazić sobie ten kształt - jego przykładem może być, chociażby napompowana dętka rowerowa lub powierzchnia obwarzanka.

Rozmiary oringów są w zasadzie nieograniczone. Wykonuje się je zarówno z materiałów sztucznych, jak i tych naturalnych - istotne jest, aby potrafiły one zmieniać swoją strukturę i wracać do oryginalnego kształtu bez przerwania swojej ciągłości. Tego typu uszczelki umieszcza się pomiędzy odpowiednią liczbą części - we właściwie przygotowanym do tego miejscu, a następnie zaciska się całość, powodując w ten sposób solidne uszczelnienie na granicy łączeń.

Z racji na swoją niezwykłą uniwersalność oringi są uszczelkami stosowanymi w wielu różnych gałęziach przemysłów - do ich produkcji nie są potrzebne duże nakłady finansowe, toteż ze względu na swoją cenę oraz łatwą dostępność, wyprodukowanie ich jest stosunkowo łatwym zadaniem. Co ciekawe, wiele oringów odpornych jest na trudne warunki atmosferyczne, temperaturę, promieniowanie UV, gorącą wodę lub nawet rozcieńczone kwasy - lista jest naprawdę długa, dlatego nie bez powodu stanowią one doskonały wybór gwarantujący niezawodną szczelność.

Zastosowanie oringów - jakie jest?

Zarówno simmering ciśnieniowy jak i uszczelki typu oring swoje zastosowanie znajdą wszędzie tam, gdzie niezbędne są solidne uszczelnienia techniczne. Świetnie spisują się w branży samochodowej lub w budowie silników, a także lotnictwie czy wielu różnych gałęziach przemysłu. Używa się ich między innymi do uszczelnienia hydrauliki siłowej, gdzie pełnią bardzo istotną funkcję. Montuje się je także w celu zabezpieczenia kotłów parowych, rurociągów oraz opakowań. Niezależnie od tego, czy potrzebne są do uszczelnienia wałków obrotowych, czy zapewniania odpowiedniego działania urządzeń analityczno-pomiarowych - istotne jest dobranie odpowiedniego rodzaju uszczelek. Do najpopularniejszych należą oringi:

silikonowe,

EPDM,

NBR,

FKM/FPM.

Wybierając uszczelniacze do siłowników hydraulicznych, takie jak pierścienie prowadzące, należy zwrócić uwagę nie tylko na dane wymiarowe, ale również warunki pracy i zabudowy. Koniec końców to, w jakim sektorze oringi będą wykorzystywane, zależy przede wszystkim od materiału, z którego je wykonano.

Oring - jakie są jego właściwości?

Oringi charakteryzują się bardzo dużą szczelnością oraz zdolnością do pracy w niezwykle intensywnych warunkach. W sytuacji wystąpienia ciśnienia - wraz z jego wzrostem, rośnie także szczelność origów - wszystko to ze względu na nakładające się na siebie siły. Ciśnienie w oringach rozchodzi się w sposób równomierny, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na wytrzymałość uszczelki typu oring. Uszczelnienia techniczne to niewątpliwe kategoria produktów, które należy dobierać do konkretnych potrzeb.

Dokonując zakupu oringów, warto także pamiętać o tym, aby zaopatrzyć się w pierścienie podporowe, które to montuje się wraz z uszczelkami oring. Zapobiegają one wciskaniu się miękkiej uszczelki w szczeliny. Wybierając odpowiednie uszczelnienia - koniecznie należy zwrócić dużą uwagę na jakość ich wykonania. Dobry producent będzie oferował produkty, które poradzą sobie w nawet najcięższych warunkach.