klockI HAMULCOWE

Dobre klocki hamulcowe poprawiają bezpieczeństwo

Okresowa wymiana klocków hamulcowych to czas, w którym warto zastanowić się jaki wpływ na skrócenie drogi hamowania ma ich jakość. W sklepach motoryzacyjnych znaleźć można produkty charakteryzujące s czytaj więcej »

Oring

Oring - czym się wyróżnia i jakie ma zastosowania?

Oringi to jedne z najpopularniejszych typów uszczelek, które dzięki swojej budowie oraz elastyczności pozwalają na zapewnienie odpowiednich warunków roboczych i bezpieczeństwa pracy. Co warto wiedzie czytaj więcej »

atrakcje weselne

Artyści na weselu

Zatrudnienie na czas wesela artystów to bardzo dobry pomysł. Jednak trzeba wziąć pod uwagę to czy gościom będzie to wszystko się podobało. Jakby nie patrzeć gości można mieć rożnych i nie wszyscy są c czytaj więcej »

pompy ciepła katowice

Pompa ciepła czy piec?

Jeśli zaczynamy od razu porównać koszty to wychodzi na to, że jednak piec będzie znacznie tańszy. Sam piec kosztuje od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko zależne będzie od tego, czym ma być czytaj więcej »

częścI do kOPARKO ładowareK

Najważniejsze części do koparki

Koparka to wymagające urządzenie, które wymaga stałej obserwacji. Chodzi o serwisy albo wszystkie najważniejsze prace konserwacyjne. Najczęściej specjaliści będą się zajmowali takimi działaniami, ale czytaj więcej »

taśma pakowA Z NADRUKIEM

Organizacja sklepu

Sklepy powinny być obecnie oczywiście zorganizowane w sposób perfekcyjny. Musimy się zastanowić tutaj głównie nad wariantami bardzo skutecznymi. Jeśli chodzi o dostęp do fachowców, którzy doskonale czytaj więcej »

odpływ liniowy

Dobry odpływ

Konstrukcja budowlana zawsze będzie zagwarantowana przez doświadczonych architektów. Czy jednak za każdym razem będą oni spełniać tutaj nasze wymagania? Na pewno trzeba się domyślać tutaj wcześniej w czytaj więcej »

kancelaria adwokacka KROSNO

Problemy z prawem

Nigdy nie wiemy, kiedy możemy mieć problemy z prawem. Można jechać samochodem i najechać na kogoś przed nami i już zaczynają się schody i kłopoty. Można kogoś uderzyć można wybić szybę w samochodzie, czytaj więcej »

Garaże blaszane opolskie

Kiedy auto stoi na dworze – co zrobić?

Problemem olbrzymiej liczby właścicieli samochodów jest to, że ich samochody muszą stać na dworze. Taki, a nie inny stan rzeczy wcale nie zawsze spowodowany jest brakiem garażu, ponieważ z reguły maj czytaj więcej »

pozycjonowanie

Co nam daje pozycjonowanie?

Wiele osób dzisiaj zastanawia się nad tym jak wypromować własną stronę internetową, która miała być niczym innym jak wizytówką naszej firmy. Jak się okazuje bardzo często jest to nie możliwe, poniewa czytaj więcej »

 

Picie kawy a występowanie nowotworów

Kawa zielona

Dzisiaj rozmaici naukowcy starają się nam powiedzieć, że kawa zielona może wpływać pozytywnie na nasze zdrowie. Według statystyk i wyników badań wynika, że ten rodzaj kawy zmniejsza częstotliwość występowania nowotworów niezależnie od ich rodzaju. Na nowotworu narażeni są dzisiaj wszyscy ludzie niezależnie od wieku i płci. Jednak najpoważniejszym rakiem jest ten występujący u mężczyzn obejmujący prostatę. To właśnie dlatego zaleca się picie zielonej kawy, ponieważ możemy skutecznie zmniejszyć wystąpienie tej agresywnej formy nowotworu, który bardzo często bywa złośliwy.

Co powoduje zmiany

Z pewnością wspomniane zmniejszenie ryzyka, nie jest tu zasługą samej kofeiny, lecz innych substancji, które są zawarte w takim napoju. Wyróżniamy między innymi kwas chlorogenowy, który pozwala zmniejszyć ryzyka wystąpienia raka sutka u kobiet, a także fito estrogen oraz inne związki występujące w skład takiej kawy. Niezależnie od naszego wyboru Kawa zielona pita systematycznie może dać nam dodatkową ochronę przed nowotworem, który pojawia się bardzo często niespodziewanie. Czasem nawet nie odczuwamy skutków jego działania, a choroba, może rozwijać się bez żadnych poważniejszych objawów. Dlatego kawa zielona może być naturalnym lekarstwem, a jedyne co musimy zrobić, to systematycznie picie.

Jelita

Rak jelita to także poważne zagrożenie, jak i inne nowotwory, które mogą doprowadzić do zgonu. Kawa może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka nawet o 35%.

dobra Kawa zielona

Jeśli utrzymujemy systematyczność picia trunku, to ryzyko zachorowania spada o kolejne kilka procent. Osoby niepijące kawy chorują częściej na raka i to jest odnotowane przez lekarzy dlatego w ramach profilaktyki, bo lepiej zapobiegać niż leczyć powinniśmy sięgnąć po takie rozwiązanie. W przyszłości tego typu decyzja może przełożyć się na nasze zdrowie, a nowotwory są bardzo często wykrywane zbyt późno, przez co komplikuje to możliwości leczenia. W niektórych przypadkach leczenie nie przynosi rezultatów, dlatego bądźmy świadomi, że możemy uchronić się przed tą niebezpieczną chorobą.